90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz

Jiřičky - Plzeň

Jiřičky Plzeń působí při 34.základní škole v Plzni. Tvoří jej převážně děti z 1.stupně. Při sboru pracuje přípravný sbor Broučci složený z dětí z 1.tříd. Jiřičky získaly cenné bronzové pásmo na výběrové soutěži Porta musicae v Novém Jičíně v r.2010 a stříbrné pásmo ve starší kategorii v krajské soutěži v Rokycanech v r. 2011. Letos na téže soutěži získaly zlaté pásmo v nejmladší kategorii. Pravidelně se účastní 2 festivalů - Jirkovská srdíčka a Plzeńské notování, rádi vystupují na Bambiriádě. Jiřičky pořádaly společné koncerty v Synagoze i s dalšími sbory, každý rok připravují soutěž pro plzeńské mateřské školy a společný koncert v Synagoze. V lednu se již tradičně zúčastnily Tříkrálové sbírky a společně s obč.sdružením Krystal vykoledovaly pro občany v tísni 53 650,- Kč Každý rok pořádají 5 víkendových soustředění ve Stańkově a 10 denní prázdninového soustředění v Kolinci.

Hlásek - ZUŠ Přeštice

HLÁSEK ZUŠ PŘEŠTICE Dětský pěvecký sbor byl založen v roce 2004 na ZUŠ v Přešticích a navštěvují jej vybraní žáci všech oddělení hudebního oboru od 9-ti do 18-ti let. V současné době má 48 členů. Ve svém repertoáru máme lidové písně, spirituály, skladby starých mistrů, ale i současných skladatelů. Většinu repertoáru však tvoří písně českých folkařů a folkových skupin (V. Redl, P. Žalman Lohonka, Klíč, Fleret, Ginevra, Spirituál kvintet, Javory, Čechomor a jiné) a tím se lišíme od "klasických" sborů. V písních navíc kromě kláves členové souboru hrají na zobcové flétny, housle a percuse. Sbor úzce spolupracuje s Příbramskou folkovou skupinou Ginevra, s níž často koncertuje. Pravidelně se zúčastňuje soutěže dětských pěveckých sborů v Rokycanech a v roce 2010 se probojoval do celostátního kola v Rychnově nad Kněžnou. Již třikrát se zúčastnil festivalu Plzeňské Notování, které pořádá plzeňský smíšený sbor Canticorum. Koncertoval na mnoha místech naší republiky, ale i v zahraničí, a na koncertech si společně zazpíval např. s Anetou Langerovou, Jaroslavem Uhlířem nebo Jaroslavem Samsonem Lenkem, který se stal kmotrem druhého CD Hlásku, vydaného v roce 2009. První CD sbor vydal v roce 2006 a kmotrem byla skupina Ginevra. Od roku 2008 má Hlásek i svůj přípravný sbor Minihlásek, který navštěvují malí zpěváčci od 5-ti do 8-mi let. Sbormistrem Minihlásku a Hlásku je ředitel školy Miroslav Vacek, klavírní doprovod zajišťuje pan učitel Dušan Rada. Bližší informace o sborech najdete na www.zusprestice.cz

Jiřičky Minorky - Mladá Boleslav

Jiřičky Minorky jsou přípravným sborem dětského pěveckého sboru Jiřičky ZUŠ Mladá Boleslav, který založila a od roku 2004 řídí Jiřina Jiřičková. V Jiřičkách Minorkách zpívá 35 dětí 1. až 5. tříd základní školy. Sbor pravidelně vystupuje při rozmanitých příležitostech v Mladé Boleslavi a účastní se přehlídek dětských pěveckých sborů. Na svých zkouškách se schází jednou týdně. Kromě pravidelného zpívání pořádají Minorky vždy na podzim bábovkové soustředění a na jaře děti absolvují víkendové soustředění sboru. Minorky v dubnu 2012 získaly na středočeské přehlídce školních dětských pěveckých sborů zlaté pásmo. V červnu 2012 Minorky v mladoboleslavském Městském divadle premiérovaly s velkým úspěchem muzikál pro děti Přemysla Kočího Houby.

Fialky - Klatovy

Pěvecký sbor Fialky působí v Základní umělecké škole Josefa Kličky v Klatovech. Členové tohoto přibližně třicetičlenného sboru jsou nejen studentky a studenti sólového zpěvu v rámci ZUŠ Klatovy, ale především hudební nadšenci z blízkého i vzdáleného okolí Klatov. Sbor se účastní nejrůznějších hudebních akcí, na kterých zaznívá nejen klasický sborový repertoár, ale také skladby, které primárně sboru určené nejsou. Ze zdařilých koncertů poslední doby lze jmenovat Večer filmových melodií, A Night at the Opera, Po čertech veselé Vánoce, opomenout nelze ani na muzikály Mamma Mia! či Pomáda.

Sedmikrásky - Klatovy

Sedmikrásky jsou jedním z přípravných sboru Základní umělecké školy Josefa Kličky v Klatovech. Sbor navštěvují žáci od třetích do pátých tříd a vystupují při nejrůznějších příležitostech ve městě i v okolí, účastní se charitativních koncertů, pořádají vánoční koncerty pro nejmenší i pro dospělé, činnost sboru je tak velmi pestrá. Tomu odpovídá i repertoárová základna, která obsahuje písně lidové, duchovní i jazzově laděné.