90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz

Jiřičky Plzeň

Sbor založen 1982. Tvoří jej převážně děti z 1.stupně ZŠ.
Letos jsme získali bronzové pásmo na soutěži Zahrada písní v Praze v kateg.do 15 let, stříbrné pásmo v krajské soutěži v Rokycanech rovněž v kategorii do 15 let. V červnu jsme se zúčastnili nesoutěžního festivalu Jirkovská srdíčka.Letos jsme vykoledovaly na Tříkrálové sbírce ve splupráci s obč.sdružením Krystal 37700,-Kč. Jako každoročně jsme uspořádali soutěž pro plzeňské mateřské školy a společný koncert mateřských škol a sboru Jiřičky v Synagoze.

Dětský pěvecký sbor Jiřičky ZUŠ Mladá Boleslav

Dětský pěv ecký sbor JIŘIČKY sdružuje na šedesát chlapců a děvčat ve věku 7 až 15 let. Sbor v Mladé Boleslavi v roce 2004 založila a dosud vede Jiřina Jiřičková. V současnosti mají Jiřičky dvě oddělení: přípravný sbor dětí 2. až 5. tříd JIŘIČKY MINORKY a hlavní sbor JIŘIČKY. JIŘIČKY koncertují samostatně, ale rovněž na společných koncertech například s dětským pěveckým sborem PTÁČATA z Mladé Boleslavi či dospělým smíšeným sborem BOLESLAV, účastní se festivalů a přehlídek dětských pěveckých sborů. JIŘIČKY se také v minulosti několikrát v Mladé Boleslavi podílely na hudebně jevištních projektech. Sbor působí na Základní umělecké škole v Mladé Boleslavi.

Hlásek (Přeštice)

Dětský pěvecký sbor Hlásek ZUŠ Přeštice byl založen v roce 2004 na ZUŠ v Přešticích a navštěvují jej vybraní žáci všech oddělení hudebního oboru od 9 do 19 let. V současné době má 48 členů. Ve svém repertoáru máme lidové písně, spirituály, skladby starých mistrů, ale i současných skladatelů. Většinu repertoáru však tvoří písně českých folkařů a folkových skupin (V. Redl, P. Žalman Lohonka, Klíč, Fleret, Ginevra, Spirituál kvintet, Javory, Čechomor a jiné) a tím se lišíme od "klasických" sborů. V písních navíc kromě kláves členové souboru hrají na zobcové flétny, housle a percuse. Sbor úzce spolupracuje s Příbramskou folkovou skupinou Ginevra, s níž často koncertuje. V létě 2006 natočil svoje první CD, v létě 2009 natočil Hlásek společně s Minihláskem druhé CD. Křest proběhl 6. 10. 2009 na 5. výročním koncertě Hlásku. Kmotrem byl známý písničkář Jaroslav Samson Lenk, který složil a nazpíval písně k večerníčkům Václava Chaloupka. Sbormistrem je ředitel školy Miroslav Vacek, klavírní doprovod zajišťuje p. učitel Dušan Rada.

DPS Korálek, Most

Již přes dvacet let působí na 11. základní škole v Mostě, která je školou s rozšířenou výukou hudební výchovy, dětský pěvecký sbor Korálek. Za tuto dobu prošly sborem stovky dětí. Procestovaly s ním tisíce kilometrů a zážitky ze zkoušek, koncertů a soutěží si pak odnesly do celého svého života. Mnozí členové sboru zpívali dál aktivně s Korálkem i během svých středoškolských, ba i vysokoškolských studií. To je dokladem vytvoření trvalého hlubokého pouta mezi našimi bývalými žáky a školou. V současné době navštěvuje sbor v jeho koncertním a dvou přípravných sborech cca 120 školních dětí.

Během svého působení Korálek uskutečnil nejen desítky vystoupení na Mostecku, ale i po celé České republice. Koncertoval často ve Francii, dále pak v Německu, Anglii, na Ukrajině a v Holandsku. Z mezinárodních soutěží doma i v zahraničí si několikrát odvážel přední umístění. Na mezinárodním festivale Festa Olomouc 2002 se stal s třemi zlatými pásmy a absolutním vítězstvím v kategorii dětských sborů nejúspěšnějším českým sborem soutěže a druhým sborem ze všech jejích 130 účastníků.

Korálek se stal také organizátorem tradičních jarních a vánočních koncertů uskutečňovaných na sále ZUŠ. V Městském divadle uspořádal osm ročníků Festivalu dětských a mládežnických sborů a zorganizoval též v Mostě – spolu s organizací Artama Praha a Ministerstvem kultury ČR – mezinárodní festival Jaro se otvírá Zdeňka Lukáše. Natočil tři CD (to poslední s názvem Muzika je príma, které obsahuje i skladby s vlastními aranžemi a texty sboru) a jednu kazetu vánočních písní. Během období své činnosti se Korálek stal významným kulturním tělesem města i regionu, zařadil se ve své kategorii ke špičkovým republikovým sborům, obohacujícím svými aktivitami kulturní život Mostecka.

Sbormistři: Dana Hodačová a Svatopluk Matějka, klavír: Karla Babjaková