90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz

Zdický vokální smíšený sbor (Zdice)

Sbor v loňském roce oslavil výročním koncertem 20 let od svého založení. Během této doby se ve sboru vystřídalo 60 členů, 4 klavíristé a 3 sbormistři. Současná sbormistryně vede sbor 5 let a po celou dobu spolupracuje s klavíristkou Kateřinou Medovou. Sbor koncertuje 8-10 krát ročně a ve svém repertoáru má skladby starých mistrů, úpravy lidových písní, spirituály, country a jiné. Festivalu Plzeňské notování se sbor zúčastnil i v loňském roce.

Carmina (Přeštice)

Ženský pěvecký sbor Carmina vznikl v Přešticích v roce 1989. Od svého založení se těleso zabývá skladbami nejen starou vokální hudbou a lidovou písní, ale v repertoáru nechybějí ani skladby z oblasti muzikálu, filmové písně, jazzu a swingu.

Carmina úspěšně koncertovala v České republice i v zahraničí (Německo, Francie, Španělsko, Slovensko, Itálie, Slovinsko) a na domácí i zahraniční půdě se zúčastnila i několika festivalů a soutěží - vracela se vždy s velmi dobrým hodnocením.

Za dobu své existence natočil sbor 3 kompaktní disky, poslední z nich vznikl v závěru roku 2010.

S Carminou spolupracují i významné umělecké osobnosti, některé s celorepublikovou působností. Od roku 2009 sbor občas spoluúčinkuje s hudební skupinou Rangers - Plavci.

Mgr. Martin Laxa nastoupil do Carminy v březnu roku 2006 a je jejím v pořadí druhým sbormistrem.

alt

Komorní sbor českých muzikantů

Jsme sbor, který vzniknul ze studentů ZČU a dalších přátel plzeňské konzervatoře. Sbor vznikl na jaře roku 2011. Zatím se rozjíždíme a rozšiřujeme repertoár.

KS Boni discipuli

Komorní smíšený pěvecký sbor Boni discipuli,
jehož jméno v překladu znamen á „dobří žáci“ či „dobří učedníci“, vzniká v r. 2008, kdy se odštěpuje z dětského sboru stejného názvu, působícího při ZŠ Brno Maloměřice, část věkově nejstarších členů a doplněním dalších zpěváků včetně mužské části vzniká komorní smíšený sbor se stejným jménem. Jistou zajímavost skýtá věkové složení sboru, kde se potkávají zpěváci ve věku od 13 do 66 let. Právě kombinace těchto hlasů dává sboru jistou odlišnost od barvy sborů, jejichž členy jsou věkově vyzpívanější zpěváci. Další zajímavostí je skutečnost, že sbor navštěvují v pěti případech rodinní příslušníci včetně dvou sourozeneckých dvojic, což je celkem 12 členů – tedy téměř polovina všech zpěváků.
Sbor pravidelně koncertuje a zúčastňuje se různých festivalů a vystoupení, a to jak v rámci města Brna, kraje, ČR, tak i v zahraničí. Z festivalů jmenujme účast na festivalu M oravskotřebovské arkády v r.2010, ve stejném roce pak festival Lago di Garda v Itálii a dále opakované zpívání na festivalu Alta Pusteria v Itálii v r. 2009 a 2011. V současné době má sbor 28 členů a repertoárově není nijak omezen.

Vaganti Gymnázium Český Krumlov

Vaganti zpívali 4 roky jako sbor smíšený, nyní jako sbor dívčí. Máme za sebou řadu výchovných, vánočních a velikonočních koncertů, účast v národním kole Opava Cantat 2009. Velkým zážitkem bylo provedení rockového oratoria Eversmilling Liberty s mnoha středoškolskými sbory 17.listopadu 2009 na piazzetě Národního divadla v Praze. V našem repertoáru jsou úpravy lidových písní, skladby vážné hudby i populár.

KUBR (Žebrák)

Sbor KUBR je amatérský smíšený pěvecký komorní sbor se členy převážně z vesnic Kublov a Broumy, kde také nejčastěji působí při r ůzných společenských akcí.
Jako sbormistr jej vede Jindřich Marek, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka obor skladba, který také pro sbor píše některé aranžmá a případně sbor doprovází na klávesové nástroje.
Repertoár sboru tvoří jak úpravy lidových a folkových písní a spirituálů, tak některé populární skladby s přesahem i do klasické sborové tvorby.