90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz

Lahoda (Plzeň)

Nový plzeňský dětský pěvecký sbor, který založil v roce 2009 Zdeněk Lahoda.

Hlásek (Přeštice)

Dětský pěvecký sbor Hlásek ZUŠ Přeštice byl založen v roce 2004 na ZUŠ v Přešticích a navštěvují jej vybraní žáci všech oddělení hudebního oboru od 9 do 19 let. V současné době má 48 členů. Ve svém repertoáru máme lidové písně, spirituály, skladby starých mistrů, ale i současných skladatelů. Většinu repertoáru však tvoří písně českých folkařů a folkových skupin (V. Redl, P. Žalman Lohonka, Klíč, Fleret, Ginevra, Spirituál kvintet, Javory, Čechomor a jiné) a tím se lišíme od "klasických" sborů. V písních navíc kromě kláves členové souboru hrají na zobcové flétny, housle a percuse. Sbor úzce spolupracuje s Příbramskou folkovou skupinou Ginevra, s níž často koncertuje. V létě 2006 natočil svoje první CD, v létě 2009 natočil Hlásek společně s Minihláskem druhé CD. Křest proběhl 6. 10. 2009 na 5. výročním koncertě Hlásku. Kmotrem byl známý písničkář Jaroslav Samson Lenk, který složil a nazpíval písně k večerníčkům Václava Chaloupka. Sbormistrem je ředitel školy Miroslav Vacek, klavírní doprovod zajišťuje p. učitel Dušan Rada.

Jiřičky (Plzeň)

Dětský pěvecký sbor Jiřičky Plzeň byl založen v r. 1982. Působí při 34. základní škole v Plzni, Gerská ulice. V současné době ve sboru zpívají děti převážně z 1. stupně základní školy. Zúčastňují se celostátních soutěží - nejcennější jsou stříbrná a bronzová pásma na soutěži výběrových sborů v Novém Jičíně. Na této soutěži naposledy v r. 2008 obdržely s velice omlazeným sborem cenné bronzové pásmo. Letos získaly v Praze v soutěži Zahrada písní bronzové pásmo v kategorii průměrný věk 15 let. Jiřičky se již po třetí zúčastnily Tříkrálové sbírky a ve spolupráci s občanským sdružením Krystal letos vykoledovaly pro občany v tísni 37170,- Kč. Letos byly Jiřičky již po druhé oceněny za spolupráci se seniory.

Zanoty (Jindřichův Hradec)

Sbor Zanoty byl založen v roce 2006 a postupně obnovil tradici sborového zpěvu na Gymnáziu Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci. V současné době má sbor 30 členů od primy po maturitní ročníky. V repertoáru máme lidové písně, spirituály, díla z období baroka a klasicismu i skladby současných skladatelů, úpravy populárních písní a někdy nakoukneme do oblasti jazzové hudby.

Zvonek (Sokolov)

Pěvecký sbor Zvonek vznikl v roce 1982 v Sokolově. Po celou dobu existence sboru se vystřídali dva sbormistři pan Václav Zeman a František Steinfeld. Nyní od roku 2006 vede sbor Andrea Plachá a klavírní doprovod zajišťuje Dana Nováková. Sbor zkouší dvakrát týdně a jeho repertoárem je hudba všech slohových období, úprav lidových písní i hudby populární. Sbor vystupuje na pravidelných jarních a vánočních koncertech. Zúčastňuje se také festivalů a soutěží nejen v České republice, ale i v zahraničí.