90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz

Boleslav (Mladá Boleslav)

Smíšený pěvecký sbor Boleslav je amatérským sborem zpěváků z Mladé Boleslavi a okolí. Byl založen již roku 1857 a patří k nejstarším dosud fungujícím pěveckým sborům u nás. V současné době jej vede Zdeněk Šulc, dalšími sbormistry jsou Jiří Bartoš a Věra Tondrová. Sbor pravidelně pořádá koncerty, květnový regionální festival v Mladé Boleslavi či komorní ples. Zúčastnil se několika zahraničních zájezdů. Spolupracuje s ostatními pěveckými spolky a instrumentálními soubory, např. s Mladoboleslavským komorním orchestrem. Ke 145. a 150. výročí vydal samostatné CD. Je členem Unie pěveckých sborů. V současnosti sbor čítá okolo 40 zpěváků. Další jsou ale vítáni. Pravidelné zkoušky se konají ve čtvrtek od 18. hodin v Centru pro zdravotně postižené (Václavkova ulice) v Mladé Boleslavi.

Odmev (Kamnik – Slovinsko)

The choir was established on January 7, 1981 as the first factory choir in Kamnik. It was named after a well-known Kamnik company, Titan. The first conductor was professor Milan Trček. The original members were all employees of Titan. In the early years The Mixed Choir Odmev had several conductors. Then, in 1990, Ana Stele, a recent high school graduate, became the conductor and has continued (now Ana Smrtnik) to successfully conduct the choir ever since. During this time, the reputation of the choir was promoted and recruited several new members including members who were not employees of Titan.
On April 24, 1999, the choir was awarded the Silver Diploma of the city of Maribor at the greatest choir festival in Slovenia. Because of a crisis at The Titan Company, the choir became independent on January 22, 2000. It was also renamed The Mixed Choir Odmev at that time.
In 2001 The choir was the host for Argentine Slovenians in 2001. This was a wonderful event for which the choir hold s many pleasant memories. In May 2003, the choir made its first CD and cassette.
At the 6th International Choir Festival called ISOLA DEL SOLE in Grado, Italy (October 20 - 24, 2004), Mixed Choir Odmev was awarded the Golden Diploma in the category of Sacred Music and the Silver Diploma in the category of Chamber Choirs.

Zdický vokální smíšený sbor (Zdice)

Sbor byl založen v roce 1990 mí stním učitelem Ivanem Koulou jako komorní těleso, postupem doby se rozrostl na současných 35 členů. Sbor koncertuje ve svém regionu zhruba 10 x ročně.

"JenTak" (Sokolov)

Sbor vznikl v září roku 2009. Zkouš í 1x týdně v ZUŠ. Zpíváme si pro radost a jen tak.

Cubitus (Loket)

Amatérský pěvecký sbor Cubitus vznikl někdy po Vánocích roku 2003, kdy se skupinka dobrovolných pěvců rozhodla pokračovat ve zpívání poněkud ukázněnější a organizovanější formou. Do té doby jsme si občas zazpívali po hospodách a každý rok na Vánoce u stromečku na loketském náměstí. Od té doby jsme spojeni s kostelem sv. Václava v Lokti, kde pravidelně zpíváme na mších i samostatných koncertech.

Jméno Cubitus je latinským názvem města, kde většina členů sboru žije, tedy Lokte. Je nás momentálně třináct (sčítání z 30. 11. 2008, 23.00 SEČ), jsme tedy sborem skladným a nenáročným.

V repertoáru máme skladby různých žánrů, od středověkých skladeb přes renesanční tance a mše po skladby barokní. Pro zpestření si občas zapějeme skladby soudobé, národní a Beatles.

Smíšený pěvecký sbor Karla Němečka (Moravský Krumlov)

Smíšený pěvecký sbor Karla Němečka Moravský Krumlov vznikl koncem roku 1990 a navázal na tradice sborového zpěvu v Moravském Krumlově. U jeho zrodu stál Karel Němeček a po něm se ujal řízení sboru Bartoloměj Pitlach, pod jehož vedením sbor pracuje dodnes. Ve svém repertoáru má písně lidové, klasické i liturgické a nastudoval i několik mší. Vystupuje jak v kostele, tak při slavnostních příležitostech doma i v zahraničí na koncertech, přehlídkách a festivalech (Rakousko, San Marino). Koncerty pěveckého sboru jsou součástí kulturního života města Moravský Krumlov.