90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz

Tisk / Press

 • Plzeňské notování 2011 - recenze v Plz. deníku

  PN2011_recenze

 • Plzeňské notování 2011 v Cantusu!

   

  2011_PN02

 • Plzeňské notování na serveru regionplzen.cz

  PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

  regionplzen.cz,

  středa 26. října 2011

  10:34

  III. ROČNÍK FESTIVALU AMATÉRSKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ

  Ve dnech 21. a 22.10. proběhl III. ročník festivalu sborového zpěvu Plzeňské notování. Plzeň přivítala v prostorách Domu hudby a následně v reprezentačních prostorách Měšťanské besedy sbory z nejrůznějších koutů České Republiky.

  Plzeňské notování vzniklo za účelem vyplnit prázdné místo v Plzeňském kraji pro prezentaci sborové hudby. Dalo tak příležitost sborům, které se například běžně festivalů neúčastní a nemají tak možnost srovnání s jinými sbory, tedy ani inspiraci, kam se sborovou hudbou jít dál či jen motivaci ve zpívání pokračovat. Jedinečnost tohoto festivalu je v tom, že je hodnocen odbornou porotou, nejedná se však o soutěž. Cílem není tedy určit nejlepší sbor, ale každý sbor spíše informovat, co by mohl ještě zlepšovat a v čem naopak vyniká. Smíšený pěvecký sbor Canticorum se zhostil role organizátora již potřetí v řadě.
  Letošní ročník hodnocené přehlídky sborů zaštítila odborná porota ve složení: doc. Zdeněk Vimr (odborný patron celého festivalu), MgA. Jiří Štrunc a Mgr. Josef Brabenec.

  Festival byl zahájen v pátek 21.10. v Domě hudby, a to vystoupením čtyř dětských sborů, z nichž každý se snažil své vystoupení něčím oživit - flétnou, houslemi, dupáním… Představily se sbory Hlásek (ZUŠ Přeštice), Jiřiřky (Plzeň), DPS Jiřiřky (Mladá Boleslav) a Korálek (Most). Jejich výkony ohodnotila přizvaná porota festivalu a aby neměli mladí zpěváci tak dlouhé čekání na hodnotitelské listy, byl pro ně mezitím připraven program improvizačního divadla Improverti, které sehrálo čekání dvou lidí v parku.

  Festival pokračoval sobotním představením sedmi smíšených pěveckých sborů, které před odbornou porotou připravily to nejlepší ze svého repertoáru. Vystoupily: Zdický vokální smíšený sbor (Zdice), Komorní sbor českých muzikantů (Plzeň), Carmina Přeštice, ECHO (Frýdland nad Ostravicí), Vaganti (Český Krumlov), Kubr (Žebrák), Boni Discipuli (Brno) .
  Sbory byly každý jiný - lišily se počtem i věkem zpěváků, některé byly smíšené, jiné čistě ženské. Každý z porotců vytvořil hodnocení ke sborům, kde sledoval například intonaci, rytmus, dramaturgii aj. Zazněla slova pochvalná, ale také ta, která měla upozornit na oblasti, ve kterých by měl sbor více pracovat.

  Plzeňské notování vyvrcholilo závěrečným sobotním galakoncertem, který zahájil pořadatelský sbor Canticorum pásmem klasických skladeb. Poté se postupně předvedly všechny dospělé sbory. Přednesly vždy dvě skladby, jednu dle vlastního výběru a druhou, kterou určila porota. Poslední blok galakoncertu byl opět svěřen do rukou Canticora, které rozproudilo krev publika několika popovými skladbami. Koncert byl zakončen společnou skladbou všech účinkujících sborů Escucha A Mi Corazón, secvičenou na odpoledním workshopu. Vedení více než dvou set zpěváků se ujala sbormistryně Canticora Mgr. Anastázie Šourová. Po doznění posledních tónů celého festivalu začali lidé vstávat ze svých sedadel a jejich potlesk byl k neutišení, a tak přidali zpěváci ještě skladbu, která vyvolala stejné nadšení v loňském roce - You Raise Me Up. Canticorum, organizátor Plzeňského notování, tak získalo od publika jedinečnou zpětnou vazbu, že má takovýto festival svůj smysl a jeho práce byla bohatě odměněna.

   

 • Plzeňské notování přineslo krásu - Plzeňský deník

  PN_PD_2010

 • Pozvánka na festival Plzeňské notování 2011

  Notovani tisk

 • „Plzeňské notování“ Plzeňáky nadchlo

  „Plzeňské notování“ Plzeňáky nadchlo

  http://www.smartnews.cz/2010/10/25/plzenske-notovani/

  Posted on 25. říjen 2010 by admin

  O víkendu 22.10. – 24.10. 2010 přivítala Plzeň v reprezentačních prostorách Měšťanské besedy sbory z nejrůznějších koutů České Republiky v rámci II. ročníku festivalu sborového zpěvu Plzeňské notování. Zúčastnily se ho i zahraniční sbory ze Slovinska a Německa.

  SpolecnaPlzenskeNotovani2010-6

  Finále Plzeňského notování 2010 zpívalo najednou 310 pěvců pod taktovkou Bc. S. Šourové

  Festival „Plzeňské notování“ vznikl z důvodu nedostatečné příležitosti pro prezentaci sborové hudby v Plzeňském kraji. Poskytuje příležitost a dodává odvahu sborům, které se běžně festivalů neúčastní, a nemají tak možnost srovnání s jinými sbory. Chybí jim proto inspirace pro hledání směru, kterým by se jejich sbor měl ubírat dál. Smíšený pěvecký sbor Canticorum se úspěšně zhostil této organizační výzvy a uspořádal letos již druhý ročník sborové hudby, který byl oproti loňskému roku obohacen o zahraniční účastníky.

  Letošní ročník zaštítila odborná porota za účasti odborného patrona festivalu PaedDr. Zdenka Vimra a pod předsednictvím docenta Ježila.
  Celý festival byl zahájen v pátek 22.10. v malém sále Měšťanské besedy, a to vystoupením dětských sborů. Přizvaná porota festivalu ocenila pět zúčastněných dětských sborů. (Sokolovský „Zvonek“, „Lahoda“ z Plzně, přeštický „Hlásek“, plzeňské „Jiřičky“ a „Zanoty“ z Jindřichova Hradce). Ještě pěed slavnostním oceněním rozptýlila malé umělce show skupiny Beatbox Company, která si pro ně připravila malou lekci beatboxu.

  Festival pokračoval sobotním představením osmi smíšených pěveckých sborů, které před odbornou porotou připravily to nejlepší ze svého repertoáru. V rámci této kategorie vystoupil také zahraniční sbor z Německa – Volkschor Straubing.
  Porota soudila přísně, ale spravedlivě

  Plzeňské notování vyvrcholilo závěrečným sobotním galakoncertem, na kterém vystoupily všechny dospělé sbory. Zahájil jej pořadatelský sbor Canticorum pásmem klasických skladeb, a poté zazněla přehlídka krátkých ukázek zpěvu postupně všech účastníků festivalu.

  Finále večera doslova rozhýbalo plný sál posledním blokem galakoncertu, a to vystoupením plzeňského sbrou Canticora s jeho popovými písněmi.

  Doslova famózní byl ovšem závěr festivalu, kdy v podání všech účinkujících sborů zazněla píseň „You raise me up“, secvičená na odpoledním workshopu v rámci festivalu. Celkem 310 zpěváků řídila s citem a přehledem dynamická sbormistryně Canticora Bc. Anastázie Šourová. Závěrečnou skladbu si však sbory musely nakonec zopakovat, protože je publikum bez přídavku odmítalo pustit ze scény.

  Plzeňskému sboru Canticorum, který měl na organizačních bedrech celé „Plzeňské notování“, dalo nadšené publikum svým mohutným aplausem jednoznačně najevo, že takový festival má svůj smysl i budoucnost. Zkrátka, soubor zvládl už druhý ročník festivalu jak organizačně tak pěvecky na výbornou.

  SN