90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz

PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

5. ROČNÍK FESTIVALU AMATÉRSKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ

 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK NA PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ 2013:

https://rezervace.plzenskavstupenka.cz/mrs-plzen/hall?eventid=35918

 

Festival sborového zpěvu Plzeňské notování pořádá smíšený pěvecký sbor Canticorum z Plzně. Jeho účelem je vytvořit prostor pro prezentaci široké škály stylů sborové hudby, zprostředkovat setkání pěveckých sborů nejen z Plzeňského kraje a přiblížit sborový zpěv široké veřejnosti. Festival je hodnocenou přehlídkou zúčastněných sborů.

V rámci Plzeňského notování mohou sbory předvést kromě klasické hudby i moderní styly, úpravy spirituálů, jazzové a swingové skladby, písně populární hudby i neobvyklé techniky, jakou je například alikvotní zpěv. Vytvářením příležitosti pro prezentaci takto pestré palety stylů chceme motivovat jednotlivé sbory ke kreativní činnosti a následně oslovit publikum i netradičním zpracováním sborových skladeb.

Organizací tohoto festivalu dáváme příležitost mladým či méně zkušeným sborům, které nemají možnost prezentovat se na velkých festivalech. Tímto bychom jim chtěli vyjít vstříc, nabídnout odborné ohodnocení jejich výkonu a možnost vejít do širšího diváckého povědomí. Festival Plzeňské notování však zároveň ukazuje kvality současných hudebních stálic plzeňského regionu, popř. celé České republiky či zahraničí.

Festival Plzeňské notování je součástí vize projektu Plzně jako Evropského hlavního města kultury 2015 a jeho programového zajištění.

INFORMACE PRO SBORY

V případě, že bude váš sbor vybrán, bude mu společně s oznámením zaslán v příloze předběžný harmonogram. Požadovaná délka repertoáru je max. 15 minut. Z harmonogramu bude patrný termín závěrečného koncertu. Připomínáme, že každý zúčastněný sbor je povinnen jej absolvovat celý.

Jak jste se mohli dozvědět z webových stránek festivalu, je každý rok přichystán workshop (netýká se dětských sborů), na kterém účinkující sbory nacvičí 2 společné písně, které budou uvedeny na závěrečném Galakoncertu. Účast na workshopu je podmínkou účasti na festivalu (jinak nebudou sboru vydány hodnotitelské listy) a každý sbor je povinnen zaslané skladby nacvičit před příjezdem. Partitury vám budou včas zaslány. Respektujte prosím, že tento notový materiál podléhá autorským právům a není možné jej bez souhlasu poskytovat dalším hudebním tělesům.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že každý sbor bude mít přiděleny dvě kontaktní osoby, které jej budou festivalem provázet. Tyto osoby Vás budou kontaktovat v průběhu září.

Těšíme se na vás!

 

5. ročník festivalu se uskuteční ve dnech 4. a 5. října 2013.

 

Účastnický poplatek činí pro dětské sbory 1000 Kč; dospělé, mládežnické a gymnaziální sbory 2000 Kč.

Uzávěrka přihlášek  - 25. května 2013

Výběr sborů - do 31. května 2013

Platba účastnického poplatku - do 30. června 2012

(Pokud nedojde k zaplacení, bude vyřazen ze seznamu účinkujících sborů, pokud se sbor odhlásí do 15. září 2012, účastnický poplatek jim bude vrácen v plné výši, po tomto termínu již poplatek vrácen nebude. Děkujeme za pochopení)

 

Na další spolupráci se těší CANTICORUM