90's A Capella Dance Medley - oficiální klip jako pozvánka na Plzeňské notování

Logo - PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Kontakt

+420 774 722 684

festival@plzenskenotovani.cz

www.plzenskenotovani.cz


PLZEŇSKÉ NOTOVÁNÍ

Festival sborového zpěvu Plzeňské notování pořádá smíšený pěvecký sbor Canticorum z Plzně. Jeho účelem je vytvořit prostor pro prezentaci široké škály stylů sborové hudby, zprostředkovat setkání pěveckých sborů nejen z Plzeňského kraje a přiblížit sborový zpěv široké veřejnosti. Festival je hodnocenou přehlídkou zúčastněných sborů.

V rámci Plzeňského notování mohou sbory předvést kromě klasické hudby i moderní styly, úpravy spirituálů, jazzové a swingové skladby, písně populární hudby i neobvyklé techniky, jakou je například alikvotní zpěv. Vytvářením příležitosti pro prezentaci takto pestré palety stylů chceme motivovat jednotlivé sbory ke kreativní činnosti a následně oslovit publikum i netradičním zpracováním sborových skladeb.

Organizací tohoto festivalu dáváme příležitost mladým či méně zkušeným sborům, které nemají možnost prezentovat se na velkých festivalech. Tímto bychom jim chtěli vyjít vstříc, nabídnout odborné ohodnocení jejich výkonu a možnost vejít do širšího diváckého povědomí. Festival Plzeňské notování však zároveň ukazuje kvality současných hudebních stálic plzeňského regionu, popř. celé České republiky či zahraničí.

Festival Plzeňské notování je součástí vize projektu Plzně jako Evropského hlavního města kultury 2015 a jeho programového zajištění.